8 میلیون خودروی هایبرید تویوتا در سراسر جهان
8 میلیون خودروی هایبرید تویوتا در سراسر جهان

تویوتا اعلام کرد تا ماه جولای(تیر و شهریور) بیش از ۸ میلیون خودرو فروخته است.
تویوتا شرکت معتبر خودرو سازی ژاپنی که چند سال اخیر به تولید و ساخت و ساز خودرو های هایبرید تمرکز کرده است، ۳۰ ام ماه قبل اعلام کرده است خودرو هایبرید آن یرند در ماه جولای(تیر و مرداد) بیش از ۸ میلیون فروش داشته است.
از سال ۲۰۱۴ ماه سپتامبر (شهریور و مهر) که ۷ میلیون فروش داشته در طی ۱۰ ماه بیش از ۱ میلیون خودرو از تویوتا خریداری شده است.
خودرو پریوس prius تویوتا که نوعی خودرو هایبرید است از سال ۱۹۹۷ به بازار امده و ۱۰ سال طول کشیده است که ۱ میلیون خودرو فروش کند ولی در سال های اخیر فروش خودرو چشم گیر بوده و تویوتا در این چند سال پیش رفت قابل ملاحظه ای داشته است.
در ماه جولای ۳۸۸ خودرو به داخل و ۴۱۶ خودرو به خارج از کشور فروخته شده که خودرو پوریوس با فروش ۳۵۲ خودرو در رتبه اول فروش خودروهای هایبرید بوده است.
خودرو تویوتا هایبرید یا همان HV دارای موتور دوگانه سوز است. یعنی هم دارای سوخت گازوییلی و هم برقی است. این ویژگی دوگانه سوز بودن آن طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. تمام کار آن به کمک کامپیوتر انجام می شود. به این نوع خودرو٫ خودرو ربات نیز گفته می شود.
شرکت ایرتویا نماینده انحصاری تویوتای ژاپن در ایران مقدمات ورود تویوتا پریوس به کشور را آماده کرده است و به زودی شاهد حضور این خودروی پر طرفدار در سطح شهر ها و جاده های کشور خواهیم بود.
پوریوس در میان خانواده هایی که در شهر های شلوغ زندگی می کنند بسیار طرفدار دارد.

 


Share

آدرس : تهران ، خیابان سعدی ، بالا تر از خیابان اکباتان ، پاساژ قدیم سعدی ، طبقه سوم ، پلاک 102

تلفن تماس : 02133903963   و  02133119737   -   فکس : 02133950287 - همراه : 09121497515 یوسفی

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فروشگاه یدکی تویوتا می باشد .